CE BELGESİ

CE belgesi, Avrupa Birliği’nin direktiflerini uygulayan ve ürünlere konulması zorunlu olan bir işareti ifade etmektedir. CE belgesi kapsamına giren ve Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin piyasalarında sunulan ürünler söz konusu işaretin olması zorunludur. Bu kapsamda CE belgesi ve CE işaretini firmaların ürünlerinin Avrupa piyasasında serbest bir şekilde dolaşabilmesi için sahip olması gereken bir pasaport olarak düşünebilirsiniz.

CE belgesi, Avrupa Birliği tarafından 1985’te benimsenen bir belgedir. Ürünler ile ilgili hazırlanan yeni talimatları kapsayan belge, ürünlerin uygunluğu değerlendirip gerekli incelemelerin yapıldığı anlamına gelmektedir. CE belgesi, ürünlerin üretim amacına uygun olup olmadığını ve ürünün güvenilir bir ürün olduğunu gösteren belge ve işaret olarak ifade edilebilir. Ancak CE işaretinin bir kalite işareti gibi düşünülmemesi gerektiğini de ifade edebiliriz. CE işareti, tüketicilere herhangi bir kalite güvencesi sunmaz. Peki, CE belgesi neden önemlidir?

CE Belgesi Neden Önemlidir?

CE belgesi, Fransızca da Conformie Europeene yani Avrupa’ya Uygunluk anlamına gelmektedir. Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşım politikası kapsamına giren CE belgesi, teknik mevzuat çerçevesi tarafından geliştirilmiş olup 1987 yılında yayınlanan direktifler ile ürünlerde geçerli olan bir işaret olarak kullanılmaya başlanmıştır. CE belgesi ya da CE işareti olan bir ürün, Avrupa Birliği direktiflerinin sağlık gereksinimleri ve temel güvenlik gereksinimlerini net bir şekilde karşıladığı anlaşılmaktadır. Bu da CE belgesinin son derece önemli bir belge olduğunu anlamamızı sağlamaktadır.

CE işareti ve CE belgesi; doğaya, insanlara ve çevreye karşı ürünün minimum güvenlik şartların olduğunu ifade etmektedir. Bu güvence sayesinde söz konusu ürünün Avrupa’da bir kimliği olmaktadır.

Isobelgesifiyati.com ile CE Belgesine Sahip Olun!

CE belgesinin öneminden bahsettikten sonra CE belgesine nasıl sahip olabileceğinizden bahsedebiliriz. Isobelgesifiyati.com olarak kurulduğumuz günden bu yana müşterilerimize en kaliteli ve profesyonel hizmetleri sunuyoruz. Siz de hizmet kapsamımızda yer alan CE belgesine sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Isobelgesifiyati.com ayrıcalığı ile kısa ve kolay bir şekilde CEO belgesine sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve detaylı bilgi almaktır!