CE BELGESİ NASIL ALINIR ?

CE belgesi nasıl alınır sorusu CE belgesine sahip olmak isteyen kişilerin sorduğu en önemli sorulardan bir tanesidir. Bu doğrultuda CE belgesi nasıl alınır sorusuna cevap vermeden önce CE belgesinin ne olduğundan ve faydalarından bahsetmek çok daha doğru olacaktır.

CE belgesi, Avrupa Birliği ülkelerinin pazarlarında satılacak olan ürünün Avrupa Birliği Direktiflerine uygun bir şekilde olduğunu ifade eden bir belge ya da işarettir. Ürünlerin üzerinde CE işaretinin olması bir zorunluluktur. CE belgesi, Avrupa’ya Uygunluk anlamına gelmektedir. Bu kapsamda Conformite Europeene kelimelerinin baş harflerini aldığını ifade edebiliriz. CE işareti üreticilerin ürünlerinin üzerlerinde yani ambalajlarında bulunması gereken bir ifadedir. Peki, CE belgesinin faydaları nelerdir?

CE Belgesinin Faydaları

CE belgesinin sunduğu pek çok fayda vardır. Söz konusu faydaları aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür.

  • CE işareti söz konusu ürünün Avrupa Birliği ülkelerinde serbest bir şekilde dolaşmasını ve pazarlanmasını sağlayan bir işarettir.
  • Ulusal ve uluslararası düzeyde ürünlerini satmak isteyen bir firmaların eşit standartlarda bu işareti bulundurması gerekmektedir.
  • CE işareti ürünler için adeta bir pasaport görevi görmektedir.
  • CE işareti ürünlerin garanti belgesi değildir. sadece ürünlerin Avrupa Birliği pazarında serbest bir şekilde dolaşmasını sağlar.
  • CE işareti, ürün kalitesinin başladığı seviyeye ifade etmektedir.
  • CE işareti, söz konusu seviyenin altında kalan mamullerin emniyetsiz bir şekilde nitelendirilmesini ve piyasaya arz edilmesini sağlar.
  • CE işareti Avrupa Birliği ülkelerinde ki normalar ile ortaya konmaktadır. Bu nedenle CE işareti olan ürünlerin geri çevrilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
  • CE işareti, Avrupa Birliği’nin yeni yaklaşım direktiflerine uygunluğunu ifade etmektedir.

Firmlar CE Belgesini Nasıl Alır?

CE belgesi belgelendirme kuruluşları tarafından sunulan bir belgedir. Bu kapsamda siz de CE belgesine sahip olmak istiyorsanız belgelendirme kuruluşlarından alabilirsiniz. İsobelgesifiyati.com olarak sizlere en hızlı şekilde CE belgesine sahip olma imkanı sunuyoruz. Siz de CE belgesi ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede CE belgenize en kısa ve en güvenilir şekilde sahip olabilirsiniz.